Gastromach

1 litr vody na mycí koš oproti 3 i více

1 litr vody na mycí koš oproti 3 i více

S technologií DUPLUS snížíte spotřebu vody, energie na její ohřev a také chemie – o 70 % i více

Čistá voda je nezbytná pro život, přesto každý osmý člověk na planetě k ní nemá přístup. Wexiödisk je prvním výrobcem na světě, který zavedl technologii dvojitého závěrečného
oplachu pro průchozí myčky. To znamená, že je použito méně vody než při
tradičním oplachu. Ve skutečnosti se používá pouze 1 litr čerstvé vody na každý mycí cyklus,
to je pozoruhodně nízká hodnota.

Nízká spotřeba vody dohromady s minimální spotřebou chemikálií a elektřiny dělají technologie DUPLUS pro průchozí myčky perfektní volbu pro moderní kuchyni, která zároveň myslí na přírodu.

A o jakých úsporách se v tomto případě bavíme? Průměrná spotřeba vody na mycí cyklus tradiční průchozí myčky je cca 3 litry (a nejsou vyjímkou případy s 5 a více litry). Pak jsou počty jednoduché. Jestliže spotřebujete kanystr mycí chemie za jeden měsíc, pak s myčkou s DUPLUS technologií Vám vydrží měsíce 3! Stejně je to s vodou. Pokud ohřátí 1 litru vody na cca 85 stupňů elektřinou stojí cca 40 haléřů, pak při 100 koších denně s běžným řešením utratíte za ohřev přibližně 40 Kč oproti cca 13 Kč s DUPLUS technologií. No a při 365 dnech v roce se úspora na elektrické energii rovná téměř 10.000,- Kč. Při dávkování 1,5 gramu na litr mycí lázně vám 10 kg barel mycí chemie vystačí u běžného řešení s průměrnou spotřebou max. 22 dnů. S technologií DUPLUS pak více než 2 měsíce. I úspora na chemii pak překračuje částku 10.000,- Kč. Celkově za rok spoříte více než 20.000,- Kč. Pozor však na jednu věc, dávkování 1,5 gramu se běžně vyskytuje pouze vyjímečně – spíše se bavíme o 2,5 a více gramech. Pak se bavíme o naprosto jiném čísle.