Gastromach

Další míchací kotle v provozu

Další míchací kotle v provozu
13/11/2016 Gastromach

Na začátku listopadu jsme zdárně dokončili instalace dalších nových technologií, které výrazně usnadňují přípravu stravy ve velkokapacitních provozech. Provoz nových kotlů s automatickým mícháním spustily kuchyně v Psychiatrické léčebně Šternberk a v Domově pro seniory Tovačov.

Finský výrobce Metos, jeden z našich klíčových výrobních partnerů, si na mapě České republiky může zaznačit další instalační místa. V první listopadový týden technici Gastro Mach nainstalovali nový varný automat do kuchyně v Psychiatrické léčebně Šternberk. V tomto provozu již dlouhodobě staví na ekonomicky šetrnější parní energii a tak i nový kotel Metos byl dodán s připojením na páru. Pro jeho instalaci jsme využili stávající rozvod páry s minimálními úpravami přípojných bodů.

Kuchyně v Domově pro seniory v Tovačově je dalším novým místem, kde mohou využít neocenitelnou pomoc míchacího systému od Metosu. Montáž nového zařízení zde byla o něco složitější a vyžadovala nejen dispoziční úpravu varny, ale také posílení elektrických rozvodů pro kuchyň. Součástí instalace jak ve Šternberku, tak i v Tovačově bylo praktické kuchařské zaškolení pod vedením našeho spolupracovníka Tomáše Avrata.