Gastromach

Garden Food Festival Zlín 2016

Garden Food Festival Zlín 2016
5/09/2016 Gastromach

Podruhé v letošním roce jsme přiložili ruku pro úspěch festivalu dobrého jídla. Garden Food Festival se v první zářijový týden uskutečnil ve Zlíně. Společnost Gastro Mach opět převzala roli hlavního technologického partnera festivalu.

Po úspěšném květnovém festivalu v Olomouci se v druhém ročníku rozhodli pořadatelé překročit hranice hanácké metropole a přivezli gastronomickou fiestu poprvé do Zlína. A dle ohlasů veřejnosti to bylo správné rozhodnutí. Do zlínského parku U Zámku si v obou festivalových dnech našlo cestu na 10 tisíc návštěvníků.

Gastro Mach se postaral – stejně jako v Olomouci – o technologické vybavení hlavního pódia, na kterém probíhaly ukázky kuchařského umění i zajímavé soutěže. Kromě toho jsme se opět zařadili mezi vystavovatele s naším stánkem Jesenická sekce. A pochopitelně jako specialisté na mycí systémy pro gastronomii jsme poskytli vybavení pro festivalovou umývárnu nádobí, které využily všechny prezentované restaurace.

Velká návštěvnost potěšila nejen organizátory, ale také zástupce restaurací a regionální producenty. Pro návštěvníky uvařily jak tradiční, tak méně známé restaurace ze Zlína a okolí i z dalších koutů Česka, nechyběly i kuchyně zahraniční. Během prosluněného víkendu byl největší zájem o maso z mladého stočtyřicetikilového býka rožněného vcelku, speciality indické kuchyně, ústřice nebo třeba hmyzí speciality, burgery na všechny možné způsoby, ale také domácí šunku a klobásky či tvarůžkové delikatesy.

Nejlepší restaurací se podle hlasování návštěvníků stal zlínský podnik U Johana, následovaný olomouckým Lobsterem a Spa hotelem Lanterna z Velkých Karlovic.

Šéfkuchař vítězné restaurace Přemysl Kos se také utkal v kuchařském duelu se Zdeňkem Pohlreichem. Známého televizního šéfkuchaře porazil při přípravě tří pokrmů v časovém limitu 30 minut.V sobotním souboji mezi zdravou a klasickou kuchyní se porota nedokázala shodnout na jednoznačném vítězi a klání tak skončilo remízou. Na pódiu se však vystřídala během víkendu i celá řada hostů jako například Jan Punčochář, Markéta Hrubešová a řada dalších významných osobností.